רדיו לב המדינה, הגרעין של כולנו

רדיו לב המדינה היא תחנת הרדיו המובילה בישראל ואפשר להבין למה. התחנה משדרת מוזיקה ישראלית (בעיקר מזרחית) 24 שעות ביממה ובין שדריה (בעבר ובהווה) נמנים הטובים ביותר בתחום.

למשל, גדעון לב ארי ושוש עטרי ז"ל וגם מרגלית צנעני, אליקו כהן, קותי סבג, דפנה דקל, אביהו מדינה, אביבה אבידן, ארי שמאי, ליאור פרחי, רגב הוד, מאיה בצלאל ורבקה פאלוך שייבדלו לחיים ארוכים.

התחנה אמנם מוגדרת כתחנת רדיו אזורית (מתוקף הזיכיון שקיבלה עוד ב-1997 מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו) ומשדרת מראשון לציון בתדר 91Fm , אבל שידוריה נקלטים ברחבי שפלת יהודה, באזור אשדוד (בתדר 93.3 Fm) ובחלק מאזור הדרום.

 

הרבה יותר מרדיו

בניגוד לתחנות רדיו אחרות, תחנת הרדיו לב המדינה היא הרבה יותר מרדיו. מדובר במקום שמקדם הלכה למעשה את הזמר הישראלי הים תיכוני לגווניו. אחת הדרכים שהוא עושה זאת היא באמצעות סופי שבוע מוזיקליים. אלו נערכים במיטב המלונות למשל בית מלון בחיפה,  כולל הופעות של מיטב האמנים המזרחיים.

הבדל נוסף הוא העובדה שתחנת הרדיו לב המדינה היא מתחנות הרדיו האזוריות היחידות שמרוויחות. אמנם התחנה נקלעה לקשיים ובשנת 2001 (שנת מיתון שפגעה ב-40% מתחנות הרדיו האזוריות) שינתה בעלות, אבל מאז היא שוברת את הסטטיסטיקה בזכות שיעורי האזנה הגבוהים מאלו של התחנות הארציות.

 

תחנה שהיא סיפור הצלחה

ורק כדי לסבר את האוזן תרתי משמע – סקר שנערך ע"י הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו ב-2001 מגלה שתחנות הרדיו האזוריות (ותחנת לב המדינה ביניהן) הן הצלחה. שיעור ההאזנה הוא כ-70%, כאשר יש עלייה בקרב גילאי 18 מ-73% לכמעט 75%. 

בנוסף, שיעור ההאזנה לרדיו האזורי גבוה בכ-50% יחסית לרשת ב' וגלי צה"ל, הן בקרב גילאי 10-45 והן בקרב גילאי 18-45. במספר מאזינים מדובר בכ-900,000 איש שהאזינו לתחנת רדיו אזורית כלשהי במהלך היום. 

אמנם מדובר בסקר כללי שנערך לפני כעשור אבל כמאמר הביטוי הספורטיבי "הטבלה לא משקרת". המשמעות היא ששיעורי ההאזנה לרדיו האזורי בכלל ולרדיו לב המדינה בפרט רק הולכים ועולים, כך שמדבור בתחנת רדיו שהיא סיפור הצלחה.

 

עקבו אחרינו בפיסבוק

עקבו אחרינו ביוטיוב

עקבו אחרינו באינסטגרם